Eyüp Çelik

Sr. Cyber Security Expert

Sr. Network Security Expert

Sr. Malware Developer

Sr. C# Developer

Eyüp Çelik

Sr. Cyber Security Expert

Sr. Network Security Expert

Sr. Malware Developer

Sr. C# Developer

Web Uygulama Sızma Testi

  • Kategori: Offensive Hizmetler
  • Test Türü: Siyah, Beyaz, Gri
  • TSE Uyum: Mevcut
  • Varlık Türü: IT, OT, IoT

Web uygulamaları sızma testleri (pentest) hem kurum iç ağında hem de diğer bir lokasyonda (DMZ, cloud, veri merkezleri gibi) yer alabilir. Testler sonunda tespit edilen bulgular ve bu bulguların giderilme yöntemleri rapor olarak kurum yöneticilerine sunulur. Günümüz siber saldırıları incelenip analiz edildiğinde, dışarıdan içeriye doğru gerçekleştirilen saldırıların büyük bölümünün web uygulamalarındaki güvenlik açıklıkları kullanılarak gerçekleştirildiğini ortaya çıkarmıştır.

Kurumlar birçok yazılım dilini kullanarak web uygulamaları geliştirirler ve genel olarak web uygulaması geliştirme ihtiyaçlarını üçüncü parti firmalar üzerinden sağlarlar.

Privia Security olarak kurumların, gerek kendi geliştirdikleri gerekse de üçüncü parti firmalar tarafından geliştirilen web uygulamalarına yönelik uluslararası metadolojik yaklaşımlar kullanarak, sızma testlerini gerçekleştirmekteyiz. Bu test yöntemiyle kurumun içinde yada dış bir ağda yer alan uygulamalara sızma testleri gerçekleştirilerek, girdi noktaları tespit edilip, diğer sistemlere sıçrama testleri ile birlikte testler gerçekleştirilir.

Teklif Al