Hakkında

Yirmi yıllık hacking dünyasındaki çalışmaları ile tanınan Eyüp Çelik, birçok defans ve hack grubunu yöneterek siber güvenlik alanında adını duyurmuştur.

Doksanlı yıllardan bu yana siber güvenlik alanında çalışmalarını sürdüren Eyüp Çelik’in uzmanlık alanları arasında sistem, network, veritabanları yapıları, mimarileri, web ve mobil en başta gelmektedir. C, C# ve benzeri dillerde 10 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Eyüp Çelik .NET MVP platformu üzerinde hacking araçları geliştirerek blogu üzerinden paylaşmakta ve açık kaynak dünyasına hediye etmektedir. 

Profesyonel iş hayatında kariyerine 2008 yılından sonra beyaz şapkalı hacker olarak devam eden Eyüp Çelik, ülkemizin en önemli bilişim, adli analiz ve bilgi güvenliği firmalarında hacker ve defans ekiplerini yönetmiştir. Aynı zamanda eğitmen kimliği ile birçok farklı üniveristede 60’dan fazla konferansa katılarak siber güvenlik sektörüne değer katmıştır.

Ücretsiz eğitimler, konferanslar ve benzeri birçok alanda üniversite gençlerine yön gösterici kimliği ile tanınan Eyüp Çelik, ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarında etik hackerlik, web güvenliği, ileri seviye sızma testleri ve benzeri birçok konuda eğitimler vermeye devam etmektedir.

Kariyerindeki en önemli adımları ülkemizin önde gelen danışmanlık firmalarında sürdürmeye devam eden Çelik, Siber Güvenlik Birim Müdürü unvanı ile birçok kamu kurumuna ve özel sektördeki kritik kurumlara siber güvenlik danışmanlığı ve eğitim hizmetleri sunmuştur.

Boş vakitlerini profesyonel fotoğrafçılık yeteneği ile devam ettiren Çelik, öğrencilere destek olmak için yayına aldığı eyupcelik.com.tr adresinden bilgi güvenliği araştırma yazılarına ve açık kod hacker araçları kodlamaya devam etmektedir.

Çelik, 2018 yılı itibari ile Privia Security firmasını kurarak, siber güvenlik sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi amaç edinmiş ve son bir yıldır ülkemizin en değerli kamu ve özel sektör kurumlarına siber güvenlik danışmanlığı ve eğitim konularında hizmet vermeye devam etmektedir.