• Kategori: Güvenlik
  • Eyüp ÇELİK
  • Gösterim: 5469

theHarvester GUI - Windows için

Birçok “penetrasyon testi”nde bilgi toplama (footprinting) evresi en önemli evrelerin başında gelir. Bu evrede hedef hakkında oldukça çok bilgi toplamak gerekiyor. Bilgi toplama evresinde şüphesiz en çok kullanılan araçların başında “theHarvester” gelmektedir.

theHarvester “python” ile yazılmış oldukça başarılı bir araçtır. Komut modu ile çalışan bu araç oldukça başarılı olmasına karşın bazı kesimler tarafından kullanılmamaktaydı. Bu sorunu gidermek ve Windows altında sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için grafiksel kullanıcı arabirimi geliştirmeye karar verdim.

theHarvester kullananların bu aracı Windows altında çalıştırıp, yığınla kod girmemeleri için geliştirilen bu araç sayesinde bir kaç tıklama ile dilediğiniz gibi tarama gerçekleştirebilirsiniz.

Programı  theHarvester GUI For Windows adresinden indirdikten sonra klasöre çıkartın. Ardından programı çalıştırabilmek için sağ tıklayıp “Yönetici Olarak Aç”I tıklayınız.

theHarvester GUI for Windows

Resim-01

Program Resim-01’deki gibi açılacaktır. Program açıldıktan sonar domain kısmını ve dilerseniz ek seçenekleri seçerek tarama başlatabilirsiniz.

theHarvester’ın detaylı kullanımı için   http://www.social-engineer.org/framework/Computer_Based_Social_Engineering_Tools:_The_Harvester bu adrese bakabilirsiniz.

Not: Programın çalışabilmesi için bilgisayarınızda .NET Framework 4.0 ve Python kurulu olması gerekmektedir.

Programın kaynak kodları ve proje dosyasını aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

 http://www.eyupcelik.com.tr/CehLabs/theHarvesterGUISource.rar

Güvenli Günler.

Comments

-1 Ahmet 28-02-2018 16:44 #1
Merhaba program linkleri kırık malesef yenileme şansınız olur mu ?
Quote

Yorum ekle


Güvenlik kodu Yenile

Back to top